گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

اولین شهرک صنعتی خارجی‌ها در ایران راه‌اندازی شد

 

شهرک صنعتی

 

برای نخستین‌بار در کشور یک شهرک صنعتی مستقل توسط سرمایه‌گذاران خارجی راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ارتباط با تفاهم‌نامه‌ای که با اتاق صنایع استانبول امضا شده است، گفت: برای نخستین‌بار در کشور یک شهرک صنعتی مستقل توسط سرمایه‌گذاران خارجی راه‌اندازی می‌شود.

علی یزدانی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذار خارجی در قالب راه‌اندازی واحد صنعتی کوچک و متوسط به‌صورت پراکنده در کشور وجود دارد، گفت: مذاکره با اتاق صنایع استانبول برای ایجاد شهرک تخصصی ترکیه ادامه دارد. ترکیه‌ای‌ها برای احداث 140 واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری بیش از 10 میلیارد دلار برنامه‌ریزی کرده‌اند.
 
همچنین اعلام کرده‌اند خدمات طراحی را هم خودشان انجام می‌دهند.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره محل استقرار این شهرک صنعتی گفت: کشور ترکیه برای محل استقرار این شهرک چند شاخص را عنوان کرده است که از آن جمله باید نزدیک به فرودگاه، راه‌آهن و جاده باشد و زیرساخت‌های آب، برق و گاز آن نیز فراهم شده باشد.وی با اشاره به اینکه این کشور همچنین زمینی بیش از 500 هکتار را درخواست کرده است، گفت: ما تاکنون 15 منطقه را به آنها پیشنهاد داده‌ایم. یزدانی افزود: چینی‌ها نیز مذاکرات مشابهی را دنبال می‌کنند، آنها قصد دارند در منطقه سیرجان سرمایه‌گذاری کنند اما هنوز به‌طور جدی ورود پیدا نکرده‌اند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در تشریح همکاری‌های بین‌المللی در حوزه سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران در بخش صنعت و معدن گفت: رویکرد سرمایه‌گذاری مشترک با الزام تولید رقابتی، صادرات حداقل 30درصد از محصولات، انتقال فناوری و دانش فنی و ایجاد قابلیت توسعه محصول با سرمایه‌گذاری در واحدهای تحقیق و توسعه از جمله مهم‌ترین الزامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در مذاکرات با سرمایه‌گذاران خارجی است.

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 47

بازدید دیروز 64

بازدید ماه 962

بازدید کل 569480

اکنون 18 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی