گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

رئیس انجمن نساجی: صادراتی نداریم که رشد نرخ ارز به نفعمان باشد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد مروج گفت:  تولیدکنندگان نساجی درخواست برگزاری جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت را داشتند که به نتیجه نرسید.

 

رئیس انجمن نساجی تأکید کرد: ما از برگزاری این جلسه ناامید شده‌ایم و دیگر این مسئله را دنبال نمی‌کنیم.

مروج همچنین در ارزیابی نرخ 3300 تومانی دلار در لایحه بودجه 96 و تأثیر آن بر تولید و صادرات محصولات نساجی، اظهار داشت: در حال حاضر تولیدکنندگان نساجی تمام مواد اولیه مورد نیاز خود را با ارز آزاد خریداری می‌کنند و محصولات پتروشیمی نیز به عنوان یک ماده اولیه مهم بر مبنای نرخ ارز آزاد قیمت‌گذاری می‌شوند.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ رسمی ارز در بودجه باعث رشد نرخ ارز آزاد نیز می‌شود، گفت: این موضوع بر قیمت تمام شده تولید تأثیر می‌گذارد و باعث افزایش بهای تولید کالا خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو مواد اولیه تولید موکت در کشور 400 هزار تومان افزایش یافته و این در حالی است که تولیدکنندگان محصول خود را با قیمت‌های سال گذشته می‌فروشند.

رئیس انجمن نساجی تأکید کرد: در حال حاضر پتروشیمی‌ها گران‌فروشی می‌کنند و در چنین وضعیتی تولیدکنندگان نساجی با تبدیل مواد پتروشیمی به محصول نهایی نمی‌توانند کالای خود را با قیمت بالا در بازار عرضه کنند، زیرا بازار با رکود مواجه است.

وی در مورد تأثیر افزایش نرخ ارز در بودجه بر صادرات محصولات نساجی نیز گفت: در حال حاضر نقل و انتقال پول با مشکل روبه‌رو است و تولیدکنندگان نمی‌توانند به راحتی پول محصول صادرشده خود را به کشور منتقل کنند.

مروج ادامه داد: هم اکنون فقط چند بانک کوچک در آلمان و ترکیه که ارتباطات بین‌المللی ندارند، می‌توانند مبالغ کمی را برای تولیدکنندگان ایرانی جابه‌جا کنند.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان نساجی باید بابت جابجایی پول حاصل از صادرات، هزینه اضافه 7 درصدی را پرداخت کنند که هزینه صادرات را افزایش می‌دهد.

مروج افزود: در عین حال، کشورهایی مانند ترکیه و چین ارزش پول خود را کاهش داده‌اند تا صادرات بیشتری انجام دهند و این مسئله باعث تقویت حضور آنها در بازارهای جهانی شده است.

وی افزود: ما نیز می‌توانیم با افزایش نرخ ارز، بر صادرات محصولات تأثیر مثبت بگذاریم، اما این در حالی است که به دلیل وجود تحریم‌ها نمی‌توانیم جابه‌جایی پول داشته باشیم.

 

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 24

بازدید دیروز 64

بازدید ماه 939

بازدید کل 569457

اکنون 20 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی