گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

اصناف از استقرار در شهرک‌ها چه گیرشان می‌آید؟

انتقال اصناف به داخل شهرک‌های صنعتی یا ایجاد شهرک‌های صنفی - تخصصی می‌تواند مزایای زیاد داشته باشد؛ ازجمله اینکه باعث کاهش صنوف آلاینده در شهرها می‌شود و در مقابل صنوف با حفظ زمین و ملک خود در شهر می‌توانند امتیازات دریافت زمین را در شهرک‌های صنعتی به‌دست آورند.

این سازوکار در همه شهرهای کشور در حال پیگیری است. به‌عنوان نمونه پیش‌بینی شده که امسال ۲۰۰ مورد از صنوف در شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ساماندهی شوند. 

ساماندهی اصناف در شهرک‌های صنعتی اقدامی است که از سوی سازمان صنایع کوچک و اتاق اصناف در حال پیگیری است و چندین بخش برای بررسی و تحلیل دارد؛ نخست اینکه این اقدام چه کمکی به صنوف می‌کند و دوم اینکه کدام یک از اصناف در این دایره ساماندهی چینش می‌شوند؟

علاوه بر این، چه تسهیلاتی برای اصناف مستقر در شهرک‌های صنعتی درنظر گرفته می‌شود؟ آیا این تسهیلات مشابه امتیازاتی است که به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها داده می‌شود یا متفاوت است؟ این سوالات به همراه یک فرضیه مطرح می‌شود؛ فرضیه‌ای بر این مبنا که انتقال صنوفی که به لحاظ حجم فعالیت‌ها آلایندگی بیشتری برای محیط‌زیست دارند، می‌تواند کمک موثری به چیدمان مدرن شهری باشد.

در این میان زمانی موضوع ساماندهی و انتقال اصناف به بیرون از شهرها جذابیت پیدا می‌کند که بدانیم قرار است شهرک‌های صنفی - تخصصی نیز برای آنها احداث شود. این رویه در تمامی استان‌های کشور در حال پیگیری است. 

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 45

بازدید دیروز 64

بازدید ماه 960

بازدید کل 569478

اکنون 43 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی