گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

صنعتگران مخالف ورود كالا نیستند

علیمردان شیبانی- نایب‌رییس انجمن صنایع نساجی ایران 


این روزها شرایط اقتصادی كشور بحرانی است و جوانان ایرانی نیز جویای كار هستند. پس از روی كارآمدن دولت تدبیر و امید ما شاهد رفع تحریم‌های بین‌المللی بودیم و دولت طی فرصت سه ساله توانست قول‌هایی را مبنی بر بهبود شرایط در دیپلماسی خارجی را محقق و همچنین تورم را مهار كند.
حال طی مهار تورم ما شاهد ركود عمیق در بازار هستیم و در شرایط كنونی نیز صنعتگران و تجار از وضعیت كنونی اظهار نگرانی دارند؛ چرا كه در این وضعیت صنعتگران ظرفیت تولید خود را كاهش داده‌اند و از سوی دیگر نیز تجار با حجم كمتری مواداولیه مربوط به این صنعت را وارد می‌كنند. از سوی دیگر، قاچاق كالا نیز از دیگر موضوعاتی است كه منجربه نابسامانی صنعتگران حوزه نساجی و پوشاك شده است.
باید گفت كه ورود هر یك كیلو كالای قاچاق، دو شغل را از بین می‌برد، بنابراین در شرایط كنونی ما باید بین تولید داخلی و كالای وارداتی رقابت سالم ایجاد كنیم؛ این موضوع درحالی است كه برخی كارشناسان اقتصادی می‌گویند كه صنعتگران مخالف ورود كالاها هستند، درحالی كه صنعتگران مخالفتی ندارند كه كالا وارد شود، اما همان عوارض و مالیاتی كه از صنعتگر گرفته می‌شود، باید از واردكنندگان هم اخذ شود. در حقیقت، ‌همه ما هر چه در توان داریم، باید كاری كنیم كه جوانان مشغول كار شوند؛ وگرنه به كارهای زیرزمینی و واسطه‌یی روی می‌آورند كه هیچ ارزش افزوده‌یی برای كشور ندارد.


همانطور كه در صحبت هایم اشاره كردم دولتمردان باید مدلی را برای اخذ مالیات و عوارض از واردكنندگان وضع كنند، به واقع اگر چنین عدالتی در مداراقتصادی ما ایجاد نشود، بی‌شك در این شرایط به شما قول می‌دهم كه كالاهای وارداتی قدرت رقابت با كالاهای داخلی را نخواهد داشت و طی سال‌های آینده كشور ما تنها از كالاهای وارداتی تغزیه خواهند كرد. در شرایط كنونی تولیدكننده داخلی باید 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، 25 درصد مالیات بر درآمد و چندین عوارض دیگر تحت عناوین مختلف پرداخت می‌كند.
این قیمت تمام شده را بالا می‌برد. این در حالی است كه كالای قاچاق هیچ‌كدام از این مالیات و عوارض را نمی‌دهد. در عین حال نیز تولیدكنندگان با بهره‌های بانكی 22 تا 23 درصدی مواجه هستند. درحالی كه نرخ تورم ما به گفته كارشناسان دولتی بین 7 تا 8 درصد است.
با این شرایط و اعلام آمارها چرا ما باید از تولیدكننده داخلی بهره 22، 23درصد بگیریم؟ با این وضعیت باید بگویم كه ما تا زمانی كه نتوانیم قیمت تمام شده را منطقی كنیم، نه می‌توانیم صادرات داشته باشیم و نه می‌توانیم بازار داخل را حفظ كنیم.

به سرمایه‌گذار و صادرکننده در کشور احترام نمی‌گذارند.

به گزارش تسنیم ، غلامعلی رخصت در نشست خبری مراسم روز صادرات خراسان‌رضوی که در دفتر اتحادیه صادرکنندگان خراسان‌رضوی برگزار شد، اظهار داشت: برای تغییر وضعیت اقتصادی نیازی جدی به ایجاد تغییرات ریشه‌ای در نظام اقتصادی وجود داشته و باید زمینه‌های کاری دولت و بخش خصوصی کاملا مشخص شود.
وی بیان کرد: دولت باید در زمینه‌هایی مانند آموزش، سلامت و سایر مواردی از این دست ورود پیدا کند و اقتصاد را کاملا به عهده بخش خصوصی بگذارد تا بتوانند ورود بهتری در این حوزه داشته باشند.
صادرکننده نمونه ملی کشور با بیان اینکه احترام لازم به افراد سرمایه‌گذار و صادرکننده در کشور گذاشته نمی‌شود، خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت فردی که تعداد زیادی اشتغال در کشور ایجاد کرده و سرمایه‌گذاری سنگینی داشته، مورد احترام بوده و نباید برخورد نامناسب با وی داشت.
رخصت با اشاره به اهمیت صنعت اظهار داشت: اگر تنها به یک صنعت مانند نساجی به اندازه مورد نیاز اهمیت داده شود پس از 10 سال اداره کشور هیچ نیازی به پول نفت نداشته اما متأسفانه شاهد این اهمیت از طرف دولت نیستیم.
مهدی امینی دبیر اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی در ادامه این نشست گفت: فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه توسط سازمان توسعه تجارت بوده و در آن یک سری سرفصل‌ها در نظر گرفته شده و امتیازدهی می‌شوند و کسانی که امتیازات بیشتری کسب کنند به عنوان افراد برگزیده مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
وی بیان کرد: با توجه به این موضوع 5 نفر از صادرکنندگان نمونه خراسان رضوی برگزیدگان ملی، 30 نفر استانی و 8 نفر نیز جز افراد قابل تقدیر هستند که همگی آنها مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
دبیر اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی ادامه داد: این مراسم 24 آذر ماه امسال با حضور مقامات دولتی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس سازمان توسعه تجارت در سالن آمفی تئاتر اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی برگزار می‌شود.

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 45

بازدید دیروز 64

بازدید ماه 960

بازدید کل 569478

اکنون 31 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی