گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

صدور شش میلیون و ۹۰۵ هزار دلار فرش از استان زنجان/ بیش از 11 هزار فرشباف زنجانی بیمه شدند

 

فرش

 

رئیس اداره فرش سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه ۶ میلیون و ۹۰۵ هزار دلار صادرات فرش از استان زنجان صورت گرفته، گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 25 درصد رشد برخوردار بوده است.

سید محسن جعفری افزود: این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۵ میلیون و ۵۲۵ هزار دلار بوده است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه طی شش ماهه سالجاری صادرات فرش استان زنجان افزایش یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری داشته است.

جعفری تصریح کرد: هم اکنون فرش استان زنجان به کشورهای خلیج‌فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا و آمریکا صادر می شود.

وی افزود: به واسطه برجام تحریم ها تا حدودی از بین رفته و فرش ایران که به مدت ۱۰ سال در تحریم بود و به آمریکا صادر نمی شد ، امروز شاهد صادرات فرش ایران به کشور آمریکا هستیم.

جعفری تاکید کرد: با برطرف شدن مشکلات ناشی از تحریم ها و پس از توافق برجام و فراهم شدن نقل و انتقال و آزاد کردن فروش فرش به آمریکا زمینه توسعه صادرات فرش فراهم گردیده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه در دولت تدبیر و امید صادرات فرش زنجان رو به رشد است عنوان کرد : طی سال ۹۵ برنامه های خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار است که امیدواریم با تحقق آنها شاهد رونق صادرات فرش زنجان باشیم.

سیدمحسن جعفری اظهار کرد: پالایش مورد نظر در زمینه بیمه فرشبافان در استان صورت گرفته و بخشی از آن در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه همکاری سه‌جانبه بین سازمان، صنعت، معدن و تجارت، تامین اجتماعی و تشکل‌های فرش در استان شکل گرفته است، تصریح کرد: کمیته رسیدگی به اعتراضات سه نفره نیز تشکیل شده است و اگر بیمه یک قالیباف به ناحق لغو شود، در این کمیته رسیدگی خواهد شد.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه مقرر شده به میزان 50 درصد از افرادی که از چرخه بیمه فرشبافی خارج می‌شوند، افراد جدیدی به بیمه تامین اجتماعی معرفی شوند، اضافه کرد: این روند تا زمانی که سهمیه استان به سقف مورد نظر برسد، ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه سقف تعیین شده برای استان زنجان در زمینه بیمه قالیبافان 10 هزار و 500 نفر است، یادآور شد: در صورتی که اعتبار اختصاص یافته به میزان 10 هزار و 500 نفر برسد، به نسبت همه افرادی که از چرخه بیمه قالیبافی خارج شده‌اند، افراد جدید جایگزین و معرفی خواهند شد.

جعفری با اشاره به اینکه براساس قانون، فرشبافان به شرط اشتغال آنها و ارائه گواهینامه مهارت و کارت یا پروانه کسب توسط اداره‌کل تامین اجتماعی بیمه می‌شوند، ادامه داد: در حال حاضر 12 هزار و 400 نفر در استان زنجان که در حوزه فرش و صنایع دستی اشتغال دارند، بیمه شده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد، 900 نفر در بخش صنایع دستی و 11 هزار و 500 نفر در رشته فرش بیمه شده‌اند، افزود:‌ 90 درصد از این بیمه شدگان تک‌باف بوده و در منازل خود کار می‌کنند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر تفاهمنامه‌ای بین سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان منعقد شده است، خاطرنشان کرد: این دو سازمان متولی صدور کارت مهارت و گواهینامه در زمینه فرش هستند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام اولیه برای دریافت کارت مهارت از طریق اتحادیه فرش استان صورت می‌گیرد، ادامه داد: پس از برگزاری آزمون مورد نظر، گواهینامه به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.

جعفری با بیان اینکه حداکثر سن در قانون بیمه اختیاری 50 سال است، گفت: سقف سنی در بیمه فرشبافان بالای 50 سال اعلام شده است و باید فرد حق بیمه مازاد بر 50 سال را به صورت یکجا واریز کند.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 25

بازدید دیروز 64

بازدید ماه 940

بازدید کل 569458

اکنون 15 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی