گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

۵۰ هزار بافنده فرش در همدان فعالیت می کنند

 

فرش

 

رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: بیش از ۷۵ هزار نفر در استان همدان با حرفه بافندگی فرش آشنا هستند که از این تعداد نزدیک به ۵۰ هزار نفر در این حرفه فعالیت می‌کنند.

احمدعلی بابایی با اشاره به ثبت جهانی الگوهای فرش ۳ منطقه استان همدان اظهار داشت: پس از پیگیری‌های مداوم در سطح کشور، نقشه‌های فرش ایرانی در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) ثبت جهانی شد تا دیگران به‌راحتی از نقشه‌های ایران الگوبرداری نکنند.

وی افزود: در استان همدان نیز طرح‌ها و نقشه‌های ۳ منطقه کبودرآهنگ، ملایر و نهاوند به نام استان همدان ثبت شدند که حرکت بسیار خوبی است.

رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به وضعیت بافنده‌های فعال استان همدان گفت: در حال حاضر بیش از ۷۵ هزار نفر در استان همدان با حرفه بافندگی فرش آشنا هستند که از این تعداد ۵۰ هزار نفر در این حرفه فعالیت دارند.

بابایی عنوان کرد: از این تعداد بافنده فعال، شغل حدود ۵۰ درصد قالی بافی است و به‌طور مستمر فعالیت می‌کنند و ۵۰ درصد دیگر نیز به‌صورت تفریحی در خانه فرش می‌بافند.

وی با اشاره به میزان فرش بافته‌شده در استان همدان بیان کرد: طی سال گذشته بیش از ۵۰ هزار متر فرش در استان همدان بافته‌شده است.

رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش قالی بافی گفت: امسال آموزش‌ها آغاز نشده و منتظر اعتبارات تعریف‌شده ملی و استانی هستیم و با ابلاغ رسمی برگزاری ‌دوره‌ها شروع خواهد شد.

وی یادآور شد: رویکرد دوره‌های این مجموعه در سال جدید برگزاری دوره‌های «به بافی» است و کسانی که آموزش اولیه را سپری کرده اند در فرایند جدید آموزش خواهند دید.

 

مطالب مرتبط

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 46

بازدید دیروز 64

بازدید ماه 961

بازدید کل 569479

اکنون 12 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی