گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

میزان ۴۰۰میلیارد تومان فرش از آذربایجان غربی صادر شد

 

فرش

 

جعفرصادق اسکندری با بیان اینکه امسال تاکنون یک هزار مترمربع فرش دستباف از دارهای قالی قالیبافان آذربایجان غربی باز شده است اظهارداشت: این میزان فرش بافته شده در بازار های داخلی و خارجی به فروش رفته است.

وی ارزش ریالی فرش های به فروش رفته را ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و افزود:تا پایان سال رقم ۱۴۵ هزار مترمربع فرش دستباف تولیدی به بیش از ۲۹۰ هزار مترمربع خواهد رسید.

اسکندری افزود: آذربایجان غربی با این حجم تولید که غالبا در نقشه های ریز ماهی خوی و افشار تکاب است، ۵ و ۴ دهم درصد تولید فرش کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اعلام اینکه دو برند فرش با نقش ریز ماهی خوی و افشار تکاب در فهرست جهانی صنایع دستی ملل به ثبت رسیده اند اضافه کرد:قالیبافان و تاجران فرش آذربایجان غربی سالانه به ارزش ۲۰ میلیون دلار فرش به دیگر کشورها صادر می کنند.

اسکندری یاد آور شد:مردم کشور های حوزه خلیج فارس، آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، روسیه و آمریکای شمالی از خریداران فرش های دستباف آذربایجان غربی هستند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۷۰ هزار نفر در بخش صنعت فرش استان فعالیت می کنند گفت: لید فرش های کم نظیر آذربایجان غربی در بیش از ۳۴ هزار کارگاه قالی بافی بستر را برای صادرات این محصول ارزشمند در این استان فراهم کرده است.

اسکندری همچنین به ارزآوری و تاثیرگذاری بخش فرش دستباف در ارزش افزوده اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: یکی از چالش‌های جدی تولیدکنندگان فرش دستباف ایرانی پایین بودن سطح درآمد برای تامین مواد اولیه و تجهیزات تولید فرش است.

 

مطالب مرتبط

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 11

بازدید دیروز 35

بازدید ماه 1098

بازدید کل 579097

اکنون 4 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی