گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

وجود برندهای خارجی پوشاک در کرج تناسبی با اقتصاد مقاومتی ندارد

 

 

رئیس اتحادیه پوشاک کرج با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ برند خارجی وارداتی در کرج وجود دارد، گفت: این عمل نه تنها ارز آوری ندارد،‌ بلکه سبب خروج ارز می‌شود.

میراسماعیل صدیق با اشاره به اینکه در سال گذشته تعدادی مجوز از سوی وزارتخانه به برندهای خارجی ارائه شده است، اظهار داشت: این برندها، فروشگاه‌هایی را در سطح کشور افتتاح کرده‌اند.

رئیس اتحادیه پوشاک کرج با بیان اینکه آوردن اجناس تولید شده در این فروشگاه‌ها تاثیری بر اقتصاد کشور ندارد، افزود: باید با استفاده از متخصصان، تولید این اجناس به کشور وارد شود.

وی با اشاره به اینکه بعد از انجام این پروسه اگر واحدهای صنفی توان فروش اجناس را نداشتند، فروشگاه‌ها باید افتتاح شود، گفت: اما در حال حاضر برعکس این روند اتفاق می‌افتد و در این فروشگاه‌ها اجناس بسته‌بندی شده آماده به فروش می‌رسد و پول آن به کشورهای مبدا بازگردانده می‌شود.

صدیق با بیان اینکه این عمل نه تنها ارزآوری ندارد،‌ بلکه سبب خروج ارز می‌شود، افزود: این امر سبب تعطیلی واحدهای کوچک صنفی شده و از طرفی با این گونه تولیدات در کشورهای خارجی بحث تهاجم فرهنگی هم پیش می‌آید.

وی با اشاره به اینکه این امر از سال گذشته در کرج آغاز شده است، گفت: چندین فروشگاه در کرج آغاز به کار کرده‌اند که مورد اعتراض واحدهای صنفی قرار گرفته است.

رئیس اتحادیه پوشاک کرج با بیان اینکه واحد صنفی که فقط محصولات خارجی را به فروش می‌رساند، چه سود و منفعتی برای تولیدات داخلی دارد، افزود: این عملکرد، اقتصاد مقاومتی را زیر سوال می‌برد و حمایت از تولید داخلی جایگاهی در این امر ندارد.

وی با اشاره به اینکه متولی این واحدها در تهران است، ‌گفت: در حال حاضر 10 برند خارجی وارداتی در کرج  وجود دارد که در حال زیاد شدن است. باید این گونه برندها ابتدا در داخل کشور تولید داشته باشند و بعد از آن مجوز دریافت کنند.

 

 

مطالب مرتبط

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 47

بازدید دیروز 84

بازدید ماه 1423

بازدید کل 571532

اکنون 11 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی