گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

چهارصد برند خارجی در حال اغوای مردم ایران

 

پوشاک

 

حمید قبادی امروز در نشست خبری به مناسبت آغاز چهارمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک ایران اظهار کرد: در ابتدای تابستان امسال شاهد ورود برخی پوشاک‌ها با تصاویر زننده و غیرمانوس با فرهنگ ایرانی به بازار کشور بودیم.

وی افزود: با واکنش مناسب رسانه‌ها، مردم و تولیدکنندگان توانستیم این معضل را حل کرده و اثبات کنیم که لباس یک کالای فرهنگی است.

رئیس کارگروه ساماندهی مُد و لباس گفت:  نمایشگاه پوشاک ایران مد با تلاش بخش خصوصی از تاریخ 13 شهریور با حضور برندهای برتر پوشاک ایرانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود و دولت در این رابطه هیچ مساعدتی نکرده است البته تقاضای تولیدکنندگان نیز این نبود. نمایشگاه ایران مد پاسخی به این موضوع است که طراحی و تولید ایرانی در چه مرحله‌ای است.

قبادی ادامه داد: به زودی در رابطه با برندهای غیرقانونی که در کشور فعالیت می‌کنند با انتشار اسامی آنها افشاگری خواهیم داشت تا مردم بدانند برندهایی که با اسامی دهان پرکن در ایران فعالیت می‌کنند هیچ جایگاهی ندارند.

وی مطرح کرد: گزارش‌های ما حاکی از این است که تعداد زیادی از برندهای فعال در کشور کالای اصل را ارائه نکرده و مصرف‌ کننده ایرانی را اغوا می‌کنند و حتی می‌توان عنوان کلاهبرداری را برای آنها به کار برد که در این رابطه علاوه بر دستگاه‌های نظارتی مربوطه باید دستگاه قضا نیز وارد شود.

رئیس کارگروه ساماندهی مُد و لباس افزود: هم‌اکنون نام‌های پر سر و صدا تحت عنوان برندهای خارجی در جامعه جایگاه ارزشمندی را به خود اختصاص داده‌اند که جا را برای تولیدکننده ایرانی تنگ کرده‌اند و توان ملی ما اجازه بیرون کردن آنها را می‌دهد.

قبادی با اشاره به اینکه در سال 94 کل واردات صنایع پوشاک و نساجی 50 میلیون تومان بود، گفت: این در حالی است که پوشاک یک محصول فرهنگی است و یک برند خارجی در طول سال 94 فقط 50 میلیارد تومان بابت اجاره فضای خود پرداخت کرده است.

وی تأکید کرد: بیش از 400 برند غیرقانونی که هم‌اکنون در ایران فعالیت می‌کنند اخطار گرفته‌اند که به زودی تعیین تکلیف خواهند شد.

 

مطالب مرتبط

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 47

بازدید دیروز 84

بازدید ماه 1423

بازدید کل 571532

اکنون 12 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی