گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

مصاحبه با احمد طاهری - مدیریت نوین بافان پرنگ (صادرکننده نمونه سال 95)

 


فقدان متولی در حل و فصل مشکلات تولید

نوین بافان پرنگ به مدیریت احمد طاهری یکی از صادرکنندگان نمونه امسال در بخش نساجی و پوشاک بود

که دست اندرکاران و فعالین این صنعت ایشان را با برند سرزمین شاد یا فروشگاههای زنجیره ای هپی لند می شناسند بهمین مناسبت مصاحبه اختصاصی نساجی نیوز را با ایشان به پیوست می خوانید.

1-ضمن معرفی بیشتر سوابق شغلی و حرفه ای خود ،در مورد فعالیت های مجموعه تحت مدیریت خود در بخش تولید و صادرات توضیحاتی ارایه نمایید.

فعالیت حرفه ای در مجموعه  هپی لند ابتدا با تاسیس شرکت پرنگ فام در سال 1369 آغاز شد و سپس در سال 1378 با تاسیس دو شرکت نوین بافان پرنگ و فروشگاه های زنجیره ای سرزمین شاد و انتقال کارخانجات این سه شرکت به منطقه ازاد تجاری صنعتی انزلی، گروه تولیدی سرزمین شاد  شکل گرفت. این گروه ابتدا با استخدام حدود 300 نفر بوجود آمد و با ایجاد زیرساخت های برندینگ  و استاندارد سازی محصولات نسبت به بازاریابی در داخل و خارج از کشور اقدام شد.

2-به عقیده شما، چالش ها و مشکلات فعلی صنایع نساجی کشور چیست؟

* نبود زیرساخت های بانکی برای تامین مواد اولیه

* بورکراسی  بسیار پیچیده و سخت  برای استرداد حقوق و عوارض گمرکی پس از صادرات کالای تولید شده  با مواد اولیه وارداتی. یکسان بودن نرخ گمرکی برای تجار و تولید کننده. ناتوانی در وضع قوانینی که بتوان به سهولت  مشکلات اداری را حل  و فصل نمود.

* کمبود  نقدینگی اعضای صنف و عدم بودجه بندی منابع بانکی برای تخصیص  سرمایه در گردش صنعت نساجی کشور و همچنین رکود  شدید بازار. اخذ وجوه نقدی مضاعف برای گشایش اعتبار و بلوکه شدن  بخشی از سرمایه در گردش.

کیفیت پایین مواد اولیه تولیدی داخلی به سبب قدیمی بودن ماشین آلات. *

* عدم  وجود تشکلی برای سیاست گذاری و برنامه ریزی برای توسعه این صنعت بمنظور تغییر شرایط و اصلاح  قوانین و مقررات به جهت ایجاد زیرساخت های لازم و یکپارچه سازی، هم پوشانی و مرتبط کردن قوانین در قالب لایحه و پیشنهاد یا مطالعه و پژوهش.

3-ارزیابی شما از وضعیت بازارهای صادراتی نساجی کشور چیست؟

حمایت و توجه به یک صنف بر اساس درجه اهمیت و نقش اقتصادی آن صنف در کشور که بر اساس اطلاعات و آمار به دست می آید، تعیین می شود. از طرفی بسیاری از قوانین به صورتی تنظیم شده است که مغایرت بنیادی با الزامات این صنعت داشته و متاسفانه صاحبان صنایع این رشته نمی توانند وارد بازار جهانی به دلیل محدودیت ها بشوند. توسعه صنایع بالا دستی از رشته نساجی  منوط به رونق و پیدا کردن جایگاه بین المللی رشته از ماشین دستی آن یعنی صنعت دوخت و دوز و مراکز عرضه کیف و کفش و پوشاک می باشند.

4-پیشنهادات و راهکارهای شما برای توسعه و افزایش سهم صادرات صنایع نساجی چیست؟

جمع آوری پیشنهاد ها و انتقادات اعضای صنف و انتخاب یک متولی برای حل و فصل مشکلات و اصلاح قوانین موجود با برگزاری نشست های تخصصی فی مابین  اعضا و پیشنهاد دهندگان برای رسیدن به لایحه هایی که بر مبنای آن تغییرات لازم صورت بپذیرد و همچنین پذیرش این لایحه ها توسط مسئولین و اهتمام آنها برای اجرای درخواست ها  برای هماهنگی  بیشتر نماینده  وزارت خانه میتواند در جلسات نهایی تصمیم گیری شرکت نموده تا مطابقت قانونی پیشنهادات با نقطه نظرات دولت و مجلس صورت بگیرد.

منبع: انجمن صنایع نساجی ایران

مطالب مرتبط

بازار آنلاین نساجی

مصاحبه های تصویری نمایشگاه فرش تهران 91

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 48

بازدید دیروز 64

بازدید ماه 963

بازدید کل 569481

اکنون 12 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی