گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

راهکارهايي براي طولاني تر شدن عمر لباس هايتان

 

در اين مطلب 7 راهکار را معرفي مي‌کنيم که شما مي‌توانيد انجام بدهيد تا مجموعه‌ لباس هاي با ارزش خود را به شکل بسيار باشکوهي که لياقتش را دارند، حفظ کنيد.

 

چگونه از لباس و کفش هاي مان مراقبت کنيم تا بيشتر عمر کنند؟

اگر شما در حال خواندن اين مطلب هستيد احتمالاً پول و وقت زيادي را صرف لباس‌هاي خود کرده‌ايد. شما با دقت و زحمت يک لباس را بر لباس ديگر ترجيح داده‌ايد، کفشي را با توجه به وضعيت مالي خود انتخاب کرده‌ايد و يک سوم حقوقتان را صرف خريد يک تاپ ابريشمي کرده‌ايد يا به حساب بانکي‌تان آنقدر فشار آورده‌ايد تا به يک ظاهر خاص برسيد و چرا اين کار نکنيد؟ شما هر روز لباس مي‌پوشيد پس چرا کاري نکنيد که حس کنيد خاص و زيبا هستيد؟ فقط يک مسئله‌اي وجود دارد: وقتي شما اينقدر براي کمد لباس‌تان زحمت مي‌‌کشيد بايد زمان و تلاشي را هم براي حفظ آن در نظر بگيريد. اگر شما چيزي را دوست داريد، نسبت به آن بي‌تفاوت نباشيد.

 

ما مي خواهيم کاري کنيم که لباس ها مثل روز اولشان سالم باقي بمانند. اگر شما خوش‌شانس باشيد مي‌توانيد آنها را براي يک عمر بپوشيد. اين که ظاهر لباس‌ها را نو نگه داريم و به آنها عمر طولاني‌تري ببخشيم، کاملاً ممکن است. اما اين منوط به مچاله نکردن لباس‌ها روي کف زمين است. در اين مطلب 7 راهکار را معرفي مي‌کنيم که شما مي‌توانيد انجام بدهيد تا مجموعه‌ي لباس‌هاي با ارزش خود را به شکل بسيار باشکوهي که لياقتش را دارند، حفظ کنيد.

 

مشکل : کش آمدن و تاب برداشتن لباس

سلاح مخفي شما : چوب رختي

چگونه : لباس‌هاي خود را با چوب رختي آويزان کنيد، البته با چند استثنا: به جز لباس‌هايي که داراي تزئينات خاصي هستند (به خاطر اينکه آنها وسايلي هستند که شما قصد نداريد آويزان کنيد. مثل: لباس‌هاي تزئين‌دار، چرم، بعضي‌ سويشرت‌ها که از شکل خود مي‌افتند و سنگين هستند يا پارچه‌هاي ترمه) به جز اينها من دوست دارم تمام لباس‌هايم را آويزان کنم. چرا که تصور مي‌کنم آويزان کردن لباس‌ها رفتار بهتري با آنهاست.

 

مشکل : کشيده شدن نخ‌ها روي لباس

سلاح مخفي شما : استفاده از چوب‌ رختي‌هاي يک شکل

چگونه : از شايع ترين اشتباهي که در کمد لباس مردم مشاهده مي‌کنيم اين است که آنها انواع چوب رختي را دارند ولي نمي دانند بايد از کدامشان استفاده کنند. آويزان کردن لباس‌ها با چوب رختي کافي نيست نحوه‌ي اين کار هم مهم است. وقتي به جاي استفاده از چوب‌ رختي‌هايي که نصفش پلاستيک، آهن و چوب است از چوب رختي‌اي با يک رنگ و يک استايل استفاده مي کنيد اين نشان مي‌دهد که لباس‌هاي شما در شرايط بهتري هستند. اين يک راهکار تصويري است که براي شما جواب خواهد داد. شما بايد اين کار را همان اول انجام بدهيد و نکته‌ي ديگر اين است که چوب رختي‌هايي از جنس چوب به هيچ وجه فضا را براي شما ذخيره نمي‌کنند. متاسفانه وقتي مردم از سيستم‌هاي ساده استفاده نکنند در نهايت اين موضوع به ضرر لباس‌ها تمام مي‌شود و من فکر مي‌کنم اين يکي از بزرگ‌ترين اشتباهاتي است که مردم مرتکب مي‌شوند.

 

مشکل : رنگ پريدگي

سلاح مخفي شما : شستن با مواد شوينده‌ي مخصوص آب سرد

چگونه : هيچ چيزي به اندازه‌ رنگ پريدگي باعث کهنه به نظر رسيدن ظاهر لباس شما نخواهد شد. آکمي اوکا مدير قسمت مواد صنايع شيميايي فورمولتيکس مي‌گويد: محو شدن رنگ‌ها مي‌تواند بر اثر ذرات غير محلول در آب بوجود آيد که در طول شستن روي لباس ته‌نشين مي‌شوند و لباس‌ها را از سطح بيروني رنگ‌پريده نشان مي‌دهد. ترکيباتي وجود دارند که مي‌توانند جلوي ته‌نشين‌ شدن اين ذرات روي لباس‌ها را بگيرند و باعث شوند لباس‌ها تميز و روشن به نظر برسند. يک راه ديگر براي جلوگيري از اين رويداد شستن لباس‌ها در آب سرد همراه با مواد شوينده‌ي مخصوص آب سرد است.

 

مشکل : ترکيب رنگ ها

سلاح مخفي شما : کاغذ بدون اسيد

چگونه : اينکه لباس‌هاي خود را چگونه تا مي‌کنيد براي محافظت از لباس‌هاي شما مهم است. جايي که به نگهداري از لباس‌هاي محبوبم برمي‌گردد اغلب دور آنها را با يک کاغذ بدون اسيد مي‌پوشانم. اين کاغذ باعث مي‌شود تا از ترکيب رنگ لباس‌ها با يکديگر جلوگيري شود.

 

مشکل : سوراخ‌هايي که توسط حشرات ايجاد مي‌شوند

سلاح مخفي شما : روغن اسطوخودوس

چگونه : وقتي لباس‌هاي خود را انبار مي‌کنيد مهم است که محفظه‌ي نگهداري آنها نسبت به ورود هر نوع حشره‌اي عايق باشد. هيچ چيزي به اندازه يک بيد بزرگ روي سويشرت سوراخ ايجاد نمي‌کند. از اسطوخودوس در کمد و کشوي لباس استفاده کنيد. من يکي از طرفداران استفاده از اسطوخودوس به جاي سدر هستم. اسطوخودوس حشرات را از خود دور مي‌کند و يک ضد عفوني کننده طبيعي است. قدرت بيشتري نسبت به سدر دارد. شما مقداري اسطوخودوس را درون کمد خود بريزيد و خواهيد ديد که ديگر هيچ حشره اي نزديک کمد لباس‌هاي شما نخواهد شد.

 

مشکل : کيف‌هاي خالي

سلاح مخفي شما : پرکننده کيف

چگونه : ما تصور مي‌کنيم که کيف اگر خالي باشد تا با يک سري خرت و پرت کوچک پر شده باشد بهتر است. اما اين تصور غلط است، بايد از مواد پر کننده کيف استفاده شود تا شکل کيف شما حفظ شود. همچنين مي‌توانيد از کاغذهاي بدون اسيد براي پر کردن داخل کيف استفاده کنيد.

 

مشکل : از شکل افتادن کفش‌ها

سلاح مخفي شما : قالب کفش

چگونه : کفش‌ها عموماً ناديده گرفته مي‌شوند چرا که اغلب براي محافظت از آنها از واکس استفاده مي‌شود اما مشکل از يک جا نشستن کفش‌ها درون جاکفشي ناشي مي‌شود. مهم است که از قالب‌هاي کفش براي زيبا نگه داشتن کفش‌ها استفاده شود و البته تميز نگه داشتن هم بايد در دستور کار باشد. براي پوتين‌هاي بلند استفاده از قالب‌ کفش امري ضروري است. نه تنها کمک مي‌کند پوتين‌ها راست بمانند بلکه شکل قسمت ماهيچه‌ي پوتين را نيز حفظ مي‌کند.

 

نگهداري از يک کفش چرمي بستگي به استفاده از برس و مقداري واکس پوتين خوب دارد. شما اين کار را بايد حداقل فصلي يک‌بار انجام بدهيد اما برس مي‌تواند براي چرم جير نيز استفاده شود. فقط برس را تميز نگه داريد تا ظاهر خارجي کفش‌هاي شما نيز تميز بماند.

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 13

بازدید دیروز 24

بازدید ماه 222

بازدید کل 583796

اکنون 13 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی