گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

مصاحبه با آقای محمد شیخ زاده - مدیرعامل مجموعه فرش برلیان

 

بازار فرش ايران از منظر يک توليدکننده؛

شيخ زاده: ايران مي تواند نياز بازار جهاني به فرش ماشيني را تامين کند

مجموعه فرش برليان در ايران برند شناخته شده ايست، محمد شيخ زاده از مديران خوش فکر و روشنگر در اين زمينه به شمار مي رود ؛ اصول بازاريابي مدرن را به خوبي مي شناسد و همواره ايده هاي تازه اي براي تسخير بازار دارد. چندي پيش و تقريبا بعد از يک سال مجدد به مجموعه ايشان در منطقه افسريه تهران رفتيم و درباره وضعيت بازار فرش ايران و جهان با ايشان به گفت و گو نشستيم.

◄ بازار فرش ماشيني در سال گذشته را چگونه ارزيابي مي کنيد؟

فرهنگ مصرف فرش ماشيني در حال تغيير است و تاحدي در شهرهاي بزرگ و به طور خاص تهران تغييرات عمده اي کرده است و اين تغيير بر مصرف کمتر فرش يا به عبارتي تغيير گرايش عمومي از فرش هايي در متراژ بزرگ به سمت فرش هاي کوچکتر  است. در مجموع مي توان گفت با تغيير سبک زندگي سنتي که عمدتا زمين نشين بودند به زندگي مدرن شهري که اغلب مبل نشين اند و تنوع کفپوش هاي جديد گرايش به خريد فرش هاي بزرگ که تمام خانه را پر کند بسيار کاهش يافته و ما در شهر هاي بزرگ مثل تهران کمتر شاهد خريد فرش هايي با اندازه هاي بزرگ هستيم اما در شهرهاي کوچکتر فرش هايي در ابعاد بالاتر همچنان از جايگاهي خاص برخوردارند و توليدکنندگان اغلب بر توليد اينگونه فرش هاي کوچکتر متمرکز شده اند و سرمايه گذاري کرده اند.

◄ ورود دستگاه هاي بافت فرش هاي 1000 و 1200 شانه به صنعت فرش ماشيني از سال گذشته را چگونه مي بينيد؟

خريد اين ماشين الات، خروج حجم زيادي ارز از کشور همراه است اما ما از آن ناگريزيم؛ چراکه حيات صنعت به تغيير، پيش رفتن همزمان با تحولات و نوسازي وابسته است. ببينيد در دنيا تغييراتي رخ داده است و ما بايد آن را بپذيريم و به موازات آن پيش رويم.

◄ يعني شما با ورود اين ماشين آلات موافقيد؟

بله... ولي ما بايد بدانيم چه بايد بکنيم.

◄ گفته مي شود تنها ايرانيان به خريد اين ماشين آلات گرايش دارند و ترک ها، عربستان و مصر همچنان بر شانه هاي پايين تر تمرکز کرده اند. فکر نمي کنيد ما داريم اين نياز را در دنيا ايجاد مي کنيم؟

بله... سفارش ايران براي ساخت اين ماشين آلات صنعت نساجي را  از نظر فني به اوج مي برد و زماني که اوج رسيد ديگر در همان مرتبه مي ايستد و از آنجا  براي ما سودآوري خواهد داشت  و اين براي صنعت فرش هم اتفاق مثبتي ست. ما  صنعت فرش را بومي کرده ايم؛ گرايش ما به استفاده از فرش هاي ريزبافت  با رنگ هاي متنوع باعث شده  آن ها دستگاه هايي متناسب با نياز ما طراحي کنند. در حقيقت ما به آن مي گوييم چه بسازيد... اين اتفاق مثبتي براي فرش ماشيني ايران است؛ البته ابعاد منفي هم دارد و آن خروج ارز از کشور و استهلاک ماشين آلات است.

◄ با توجه به توصيفي که از وضعيت صنعت فرش در سال گذشته داشته ايم آينده اين صنعت را چگونه مي بينيد؟

به نظر من آينده صنعت فرش روشن است. با توجه به اينکه لغو تحريم مي تواند کمک بزرگي به افزايش صادرات و حضور گسترده صنعت فرش ايران در جهان بکند. کما اينکه توليدکنندگان فرش ماشيني در پي افزايش توليد به منظور افزايش صادرات پس از لغو  تحريم ها هستند.

◄ به نظر شما هزينه توليد فرش هاي 1000 شانه و بيشتر تا چه حد  به سودآوري در صادرات منجر خواهد شد؛ کما اينکه قيمت آن براي مصرف کننده داخلي هم گران است و با صادرات آن هزينه خريد براي مصرف کننده خارجي به مراتب بيشتر خواهد.

به نظر من فرش ماشيني در مقايسه با کالاهاي ديگر از ارزان ترين کالاهايي ست که در هر خانه اي وجود دارد.  

◄ شما فکر نمي کنيد با افزايش قيمت فرش هاي ماشيني اروپايي ها و آمريکايي ها به سمت بازار فرش هاي دستباف سوق پيدا کنند؟

در دنياي امروز فرش دستباف ديگر يک آرزوست...

◄ شما خودتان نياز سنجي درباره گرايش خارجي ها به فرش هاي با تراکم بالا انجام داده ايد؟

نه... فرش هاي 1000 شانه که محصولات جديدي هستند و درهاي دنيا تا امروز نيز به روي ما بسته بوده اما پس از لغو تحريم  برقراري مجدد رابطه با غرب مي توان به صادرات ين فرش ها فکر کرد و براي ترغيب بازار هاي خارجي به خريد اين محصولات انديشيد.

◄ آيا به بازارهاي خارجي هم  فکر مي کنيد؟ اگر اينگونه است چرا در نمايشگاه هاي خارجي حضور نداريد؟

يک توليدکننده هوشيار بايد همزمان به بازار داخل و خارج نظر داشته باشد. در حال  حاضر ما به کشورهايي چون روسيه و استراليا صادرات داريم و البته ما زير ساخت هاي لازم براي صادرات؛ مثل نوع جنس، بسته بندي و چگونگي حمل و نقل را فراهم کرده ايم با اين حال برخي از دوستان و همکاران ما به سبب حضور مستمر در نمايشگاه هاي خارجي در بازار هاي صادراتي بسيار از ما جلو تر هستند.

◄ برنامه شما براي حضور در نمايشگاه هاي خارجي در سال جاري چيست؟

به محض فراهم شدن زير ساخت ها و تغييراتي که در توليد مدنظر داريم در نمايشگاه هاي خارجي حضور خواهيم يافت.

◄ در کدام نمايشگاه حضور مي بايد؟ با توجه به اينکه در بازار روسيه حضور مستمر داريد در دموتکس روسيه حضور خواهيد داشت؟

خير... براي دموتکس روسيه برنامه نداريم. احتمالا در دموتکس آلمان حضور خواهيم داشت. علاوه بر آن به حضور در نمايشگاه دموتکس چين نيز بي تمايل نيستيم؛ چراکه ثروت چيني ها به سرعت در حال افزايش است اما افزايش قدرت خريد آن ها در حد خريد فرش ماشيني ست نه فرش دستباف، از اين جهت بازار بسيار مناسبي براي فروش فرش ها ماشيني ايران است و به سبب رابطه تجاري قوي با اين کشور و واردات گسترده از چين بايد در راستاي افزايش صادرات فرش به چين مسئولان امر اقدام   به سياست گذاري کنند تا تعادل در تجارت في مابين نيز برقرار شود.

◄ تاثير راه اندازي اشکال جديد مراکز فروش فرش، مانند سراي ابريشم و شهر فرش بر بازار داخلي فرش ماشيني را چگونه ارزيابي مي کنيد؟

با تغيير در فرهنگ فروش و گرايش مردم به خريد از مال ها و پاساژها؛ فروشندگان متکي به شيوه هاي سنتي و خرده فروشان بايد هوشيار باشند که شيوه هاي قديمي ديگر پاسخگوي نياز مشتريان امروزي نيست و بايد آن ها نيز به موازات تغييرات عمومي تغيير کنند؛ چراکه نمي توان مانع از تغيير شد.
ما خودمان در نظر داريم در يکي از مناطق مهم تهران فروشگاهي بزرگ و متناسب با معيارهاي بازاريابي در دنياي امروز را تاسيس کنيم.

منبع : شماره 30 مجله کهن

تلفن اشتراک : 77245780-021

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 31

بازدید دیروز 28

بازدید ماه 785

بازدید کل 551760

اکنون 20 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی